T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

                         Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İçemizden Haberler / Haber Paylaşma  >>   İlçemizden Haberler

 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

                        23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI


    Dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlandı. Törene ilçemiz Kaymakamı sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR, Garnizon Komutanı sayın Kd.Bçvş. İsmail ERDİN, Belediye Başkanı sayın Muzaffer YALÇIN, Cumhuriyet Başsavcısı sayın Hikmet BAKAN, Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu Müd.Yrd. sayın İrem YAZICI, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar iştirak etti.

    Kutlama programı ve törenlere saat 10:00 itibariyle Pazaryeri ilçe stadyumunda devam edildi. İlçemiz Kaymakamı sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR beraberinde Garnizon Komutanı sayın Kd.Bçvş. İsmail ERDİN ve Belediye Başkanı sayın Muzaffer YALÇIN ile birlikte öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. 

    Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve öğrencilerin hep bir ağızdan andımızı okumalarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.  BİLİCAN; “ 'Bu vatan benim' haykırışını dile getiren o günün imanlı ve kahraman vatan evlatları, geleceğin siz çocuklar üzerinde şekilleneceğini görerek bu günü sizlere bayram olarak armağan etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Yarının gençleri, büyükleri ve yöneticileri olarak sizlerin, milletimizin güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza inanıyorum" dedi.

    Törende daha sonra öğrenciler tarafından 23 Nisan’a ilişkin şiir ve kompozisyonlar okundu. Halkoyunları gösterileri ile renklenen kutlamaların son bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

    İlçe stadyumunda düzenlenen tören geçit yürüyüşü ile sona erdi. Törenlerin ardından Kaymakam Oğuz Alp ÇAĞLAR, kutlama komitesinde bulunan öğretmen ve görevlileri tebrik etti.

   Ayrıca, Pazaryeri ilçesinde Kaymakamlık ve çeşitli kurumların idaresi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında temsili olarak ilköğretim okulu öğrencilerine bırakıldı. Etkinlik kapsamındaki ilk devir teslimde ilçemiz Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, makamını Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Bediha GÜRBULAK ve Yaren DEMİRKIRAN’a devretti. Dünyanın tek çocuk bayramı olan bu mutlu gün kapsamında makamını Küçük Kaymakamlar Bediha GÜRBULAK ve Yaren DEMİRKIRAN’a bırakan ilçe Kaymakamımız Oğuz Alp ÇAĞLAR, "Bir günlük oturduğunuz bu makamlara inşallah gün gelir daimi oturursunuz" dedi.  23.04.2012


İlçe Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Garnizon Komutanı Kd.Bçvş.İsmail ERDİN ve Belediye Başkanı Muzaffer YALÇIN ile birlikte öğrenciler ve halkın bayramını kutladılar.
İlköğretim Okulları arasında düzenlenen şiir yarışmasında "23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı" isimli şiiri ile 1.'liği elde eden 5 Eylül İlköğretim Okulu öğrencisi Havva YAKUT eserini seslendirdi.

Kompozisyon yarışması 1.'si olmayı başaran Kısmet SARIDAĞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreninde "Çocukların Gözleri" isimli eserini okudu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih BİLİCAN yaptı.

Törende sergilenen halkoyunları gösterileri beğeni ile izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen Yıldızlar kategorisi futbol müsabakalarında Şampiyonluğu kazanan Atatürk İlköğretim Okulu futbol takımının kupa ve başarı belgelerini İlçe Kaymakamımız sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR takdim etti.


Yıldızlar Futbol müsabakalarında Demirköy Köyü Osman ŞIKLAR 60. Yıl İlköğretim Okulu ikinciliği kazandı.


Yıldızlar Futbol müsabakalarında Kınık Köyü İlköğretim Okulu üçüncülüğü elde etti.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen yarışmalara Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri damgasını vurdu. Futbol müsabakalarında şampiyonluğu kazanan, Masa Tenisi ve Resim yarışmalarında 1. ve 2.'liği rakiplerine kaptırmayan, Bilgi yarışmasında birinciliği elde eden ve Şiir yarışmasında 3. olmayı başaran Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri, kupalara adeta ambargo koydular!.. Okul Müdürü Seyfettin YILDIZ, "Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz" diye konuştu.
Masa tenisi müsabakalarında ilk üç sırayı elde eden öğrencilerin hediye ve belgelerini İlçe Garnizon Komutanı Kd.Bçvş. sayın İsmail ERDİN verdi.

Belediye Başkanı sayın Muzaffer YALÇIN, ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren başarılı öğrencilerin ödüllerini verdi.

Şiir yarışmasında ilk üç sırayı elde eden öğrencilerin ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı sayın Hikmet BAKAN takdim etti.

Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin hediyelerini Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı sayın İrem YAZICI verdi.

Pazaryeri İlçe Stadyumunda gerçekleşen törene halkın ilgisi yoğun oldu.


İlköğretim Okulları arasında düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Fatih BİLİCAN verdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 92. yıldönümü kutlamaları geçit töreni ile sona erdi. Törenin sonunda Kaymakam ÇAĞLAR, kutlama komitesini tebrik etti.
Dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olma özelliğine sahip 23 Nisan, makamların küçük çocuklara temsili olarak bırakıldığı gün olarak ön plana çıkıyor. Bu kapsamda, İlçe Kaymakamımız sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR, makamını Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri Bediha GÜRBULAK ve Yaren DEMİRKIRAN'a bıraktı. Küçük Kaymakamların verdikleri ilk talimatlar "Daha çok oyun parkı ve nezih bir kütüphane yapılsın" oldu.Makamını Küçük Kaymakamlar Bediha GÜRBULAK ve Yaren DEMİRKIRAN’a bırakan ilçe Kaymakamımız Oğuz Alp ÇAĞLAR, "Bir günlük oturduğunuz bu makamlara inşallah gün gelir daimi oturursunuz" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu içerik toplam 255.205 kez gösterildi, Site toplam 558.264 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 15 kişi geziyor.

        bilecik valiliği logo ile ilgili görsel sonucu